Tissot - niezawodne i modne zegarki

Tissot to jedna z marek zegarków, które uznajemy za niezawodne, jak i wiecznie modne. Przede wszystkim ich wysoka jakość daje producentowi ogromną rozpoznawalność, jak również on stara się przypominać konsumentom o swojej obecności na rynku. Jaka jest historia tej marki, jak się rozwinęła i jak wygląda obecnie? Na te i inne pytania odpowiemy sobie dzięki lekturze poniższego tekstu. Zapraszamy!

Historia marki zegarków Tissot

Tissot to szwajcarska marka zegarków, która funkcjonuje na rynku już od 1853 roku. Zapewne niejeden z was słyszał o grupie Swatch - Tissot jest jej częścią, a jest ona jednym z czołowych producentów czasomierzy na świecie.. Siedzibą firmy jest nieprzerwanie od prawie 170 lat Le Locle, które jest położona w szwajcarskich górach. Druga połowa XIX wieku, to okres przemian, któremu towarzyszył rozwój cywilizacyjny i technologiczny w postaci zmodernizowanych fabryk. Dziś marka skupia się na produkcji zegarków dla różnych osób - Tissot zajmuje się produkcją zegarków klasycznych, jak i tych sportowych. Nazwa CHs Tissot & Fils pochodzi od Charlesa Feliciena Tissot-Daugette'a, który był tworzył koperty zegarowe oraz jego syna Emile'a, który był zawodowym zegarmistrzem. Jak to bywa na początku, produkcja ograniczała się do działalności w domu rodziny Tissot, jednak wiele zmieniło się po tym, jak najstarszy z synów wyjechał do Nowego Jorku, by rozwijać swoje umiejętności naprawy zegarków. Ciekawostką jest, że jednym z większych rynków zbytu była carska Rosja, natomiast dopiero po otworzeniu sklepu w 1878 roku marka Tissot zaczęła nabierać znaczenia w Europie Zachodniej. Przełomem dla firmy był rok 1930, kiedy to wyprodukowano zegarek z antymagnetycznym wychwytem. Kolejnym kamieniem milowym było stworzenie 19 lat później czasomierza, który pokazywał godzinę w 24 strefach czasowych. Od tego czasu minęło wiele lat, ale Tissot ciągle produkuje zegarki najwyższej jakości, a sama marka dba o swoją rozpoznawalność poprzez reklamowanie się podczas wydarzeń sportowych, głównie koszykarskich, lecz nie tylko.

Jakie zegarki produkuje Tissot?

Tissot od lat wypracował sobie markę zegarków, które wyróżniają się solidną konstrukcją, jak również wytrzymałością. Co prawda sama marka skupia się na tym, żeby przyciągać głównie klientów z zasobnym portfelem, oferując im produkty najwyższej jakości, jednak trzeba też zauważyć, że dzięki wejściu w sponsoring wydarzeń sportowych, jednym z częściej stosowanych zegarków w procesie produkcji są zegarki sportowe, które jednak zawsze starają się mieć w sobie pierwiastek elegancji. Zegarki tej marki posiadają wiele ciekawych patentów, a jednym z nich jest dotykowe szkiełko (Touch Collection), które polegają na tym, że przy dotknięciu tarczy otrzymujemy dostęp do jego funkcji. Tissot był pierwszą marką, która wyprodukowała zegarki napędzane energią słoneczną, a był to model T-Touch Solar z 2014 roku. Tissot przy swoim oryginalnym, klasycznym wyglądzie posiada wiele funkcji, jak kompas, termometr czy barometr. Co prawda, nie są to zegarki należące do najtańszych, jednak ich jakość sprawia, że warto sięgnąć po sprzęt tej klasy.
Dane kontaktowe
Adres
ul. Szewska 12, 31-009 Kraków
Napisz do nas!