Jak sprawdzić oryginalność zegarka Tissot?

Zegarki marki Tissot cieszą się ogromną popularnością. Są zarówno niezwykle estetyczne, jak i niezawodne. Jednak, aby cieszyć się z wysokiej jakości zegarka tej marki, koniecznie zakupić trzeba zegarek oryginalny. Niestety, oszustów na rynku jednak nie brakuje. Nie ma problemu jeśli zegarek kupuje się w renomowanym sklepie. Problem pojawia się jeśli chce się zakupić zegarek używany. Wówczas niestety ryzykujesz, że możesz paść ofiarą oszustwa i zakupić zwykłą podróbkę. Lepiej się przed taką ewentualnością zabezpieczyć. W tym celu wiedzieć trzeba jak sprawdzić oryginalność zegarka.

Zakup używanego zegarka

Zegarki Tissot są bardzo popularne. Nie może zatem dziwić, że na rynku pojawiają się podróbki. Jeśli kupujesz zegarek w renomowanym i sprawdzonym sklepie to możesz być pewny, że kupujesz zegarek oryginalny. Inaczej może być w sytuacji, kiedy kupujesz zegarek używany, np. przez Internet na jakieś aukcji czy poprzez media społecznościowe. Ofiarą oszustwa można paść także nieświadomie, kupując zegarek w sklepie internetowym, który zapewnia, że oferuje oryginalne produkty, a tak naprawdę są to podróbki. Wówczas ważne jest, aby przed zakupem sprawdzić autentyczność zegarka. Podróbka może bowiem wyglądać niemal identycznie jak oryginał. Niewprawione oko może nie zauważyć różnicy. Szybko jednak po zakupie można się przekonać, że różnica w jakości jest kolosalna. Jeśli nie chcesz stracić pieniędzy, musisz wiedzieć jak sprawdzić oryginalność zegarka Tissot. W tym celu sprawdzić należy numer seryjny czasomierza.

Numer referencyjny zegarka

Wspomniany numer seryjny, często określany jest również jako numer referencyjny. Jest to ciąg cyfr i czasami także liter. Ciąg ten ma długość od pięciu do dziesięciu znaków i jest niczym innym jak numerem katalogowym zegarka. Jak sprawdzić numer seryjny Tissot? W tym celu należy porównać ten, który jest wytłoczony na zegarku z numerem, który udostępniany jest przez producenta. Sam numer seryjny może znajdować się w różnych miejscach. Może być to tarcza zegarka lub jego dekiel. Wynika to z faktu, że różne modele zegarków różnią się od siebie wyglądem. Aby porównać numery, najlepiej jest skontaktować się z przedstawicielem marki Tissot. Dobrym rozwiązaniem jest wizyta w salonie lub kontakt ze sklepem posiadającym autoryzację marki Tissot.

Pomoc specjalisty

Jak wspomniano, aby sprawdzić oryginalność zegarka Tissot, można skontaktować się ze renomowanym sklepem posiadającym autoryzację marki Tissot. Jak taki sklep znaleźć? W tym celu wystarczy wejść na stronę internetową marki Tissot. Znajduje się tam wyszukiwarka sklepów posiadających odpowiednią autoryzację. W ten sposób szybko znaleźć można właściwy sklep, a w nim sprawdzić autentyczność zegarka na podstawie numeru seryjnego. Pracownik autoryzowanego sklepu na podstawie numeru seryjnego określi czy zegarek jest oryginalny. Jeśli tak to dodatkowo będzie mógł udzielić wielu szczegółowych informacji na temat określonego modelu zegarka. Dzięki takiej konsultacji można mieć pewność, że nie kupuje się kota w worku.
Dane kontaktowe
Adres
ul. Szewska 12, 31-009 Kraków
Napisz do nas!